Tag Archives: گردشگران خارجی

ورود بی سابقه ی گردشگران خارجی به اصفهان

گردشگران خارجی در اصفهان

بیشتر از ۸۳ هزار گردشگر خارجی درحالی فروردین ماه، اصفهان را برای سفر انتخاب کردند که به اذعان تورگردان ها و مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگران استان اصفهان، سرازیر شدن چنین موجی از گردشگران خارجی در چند دهه ی اخیر بی سابقه بوده است.

Read More »

دیپورت گردشگران خارجی از اهواز کذب است

فرودگاه اهواز

معاون کنسولی و حقوقی وزارت امور خارجه، دیپورت شدن شماری از گردشگران خارجی از فرودگاه اهواز را صراحتا رد کرد و گفت: در دو ماه گذشته، هیچ تبعه خارجی از این فرودگاه دیپورت نشده است که البته در یک سال اخیر، 6 نفر دیپورت شده اند که آنها هم هیچ ارتباطی با گردشگری نداشته اند.

Read More »

ایران هنوز مرجع مکتوب غذا ندارد

غذای ایرانی

استاد مدیریت آشپزی دانشگاه علمی کاربردی گفت: ایران با داشتن 2 هزار و 500 نوع غذا، هنوز «مرجع مکتوب غذا» یا «داکیومنت غذایی» ندارد و بزرگ ترین معضل ما در صنعت خوراک و نوشابه این است که استاندارد نیستیم.

Read More »

کلیت ناجا به سمت بدرفتاری با گردشگران نیست

پلیس گردشگری

در دهمین گردهمایی راهنمایان گردشگری که به مناسبت روز جهانی راهنمای تور برگزار شد، با اشاره به همراهی های قابل توجه وزارت اطلاعات تأکید شد: کلیتِ نیروی انتظامی به سمت بدرفتاری با گردشگران به ویژه خارجی ها نیست.

Read More »

تعطیلات سال نو گردشگران خارجی در ایران چطور می گذرد؟

کریسمس در ایران

بیشتر گردشگران خارجی معمولا از ساعت ۷ عصر به بعد مجبورند اوقات خود را در هتل بگذرانند، یا نهایتا به رستورانی بروند که شاید جز غذا، موسیقی زنده هم داشته باشد. کمتر پیش می آید برای ساعت های دم غروب و یا شبانه ی گردشگران برنامه ریزی شده باشد، این وضعیت شامل حال شب های زمستانی سال نو میلادی هم …

Read More »

آیا 2017، سال گردشگری ایران است؟

گردشگری ایران

سال 2016 هم به انتها رسید و تعطیلات سال نو میلادی در بسیاری از کشورهای جهان شروع شده است. اما سهم ایران از تعطیلات کنونی و سایر تعطیلات سال 2017 چقدر خواهد بود؟ آیا گردشگری ایران می تواند منتظر رشد و بهبود جایگاه جهانی خود باشد؟

Read More »