Tag Archives: سفر

تقاضای سفر در دو کفه نابرابر

سفر های نوروزی - گناوه

هنوز آمار دقیقی از تعداد گردشگران و دیگر جزئیات مربوط به سفرهای داخلی در دست نیست، در همین حال، روند سفر گردشگران ایرانی به خارج از کشور چندان روشن نیست.

Read More »

الگوی سفر آسیایی ها در 2016

رونق سفر در آسیا

گزارش نهاد آی تی بی برلین پیش بینی کرده است رونق سفر در آسیا و رشد چشمگیر این صنعت در این منطقه در سال جدید میلادی نیز ادامه خواهد یافت.

Read More »

حق همگان را برای سفر تامین می کنیم

زهرا احمدی پور

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: دولت ایران مصمم است توجه ویژه ای به افراد کم توان داشته باشد و حق آن ها را برای گردشگری تأمین کند. این عزم در منشور حقوق بشر نیز نمود پیدا کرده است.

Read More »

تعطیلات بی سر و سامان «تعطیل» است

ترافیک در تعطیلات

روشن است که «تعطیلات» و «گردشگری» ۲ پدیده به هم وابسته هستند. به طور حتم نمی توان در روزهای کاری سفر کرد؛ یا «غیبت» می خورید یا «اخراج» خواهید شد؛ مگر سفرهای بین شهری یا گردش های شبانه چند ساعته. امروزه مفهوم سفر ابعاد گسترده تری نسبت به گذشته پیدا کرده است.

Read More »

چگونگی بررسی سوانح ریلی

چگونگی بررسی سوانح ریلی

معمولا سوانح ریلی کمتر اتفاق می افتند؛ به همین خاطر سفر با قطار به عنوان یکی از امن ترین اشکال سفر و گردشگری محسوب می شود. البته این نسبت را باید با میزان سوانح رانندگی که در ایران سالانه بیش از بیست هزار نفر را به کام مرگ می کشاند، مقایسه کرد.

Read More »

پیشنهاد ایجاد صندوق ملی سفر

محمدحسن کرمانی

رئیس انجمن دفاتر خدمات مسافرتی ایران گفت: «ما سال ها است پیشنهاد ایجاد صندوق ملی سفر را ارائه کرده ایم تا از این طریق مردم با پس انداز اندک و ناچیزی به صورت ماهانه بتوانند از سوبسید و تخفیف های سفر به خصوص در ایام و فصول کم سفر برخوردار شوند.»

Read More »